Iron Hearts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Molded in the fire of battle.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Aplicatie: Ironhide

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Ironhide
Guest
Anonymous



Aplicatie: Ironhide Empty
PostSubject: Aplicatie: Ironhide   Aplicatie: Ironhide I_icon_minitimeMon Jul 27, 2009 12:34 am

  • Username: Ironhide

  • ID jucator: 16088

  • Populatie: 100

  • Locatie (SE/NE/NW/SW) si coordonate: NE (98|66)

  • Exista persoane care te pot recomanda: Nu, dar am vorbit cu recrutorul din IH-Elite si mi-a zis ca indeplinesc conditiile de intrare in alianta si sa postez aici.

  • De cat timp joci Travian: de aproximativ 1 an

  • Ai jucat si alte servere? Daca da cu ce nume, in ce alianta si cat timp: Am mai terminat 2 servere rox (cel care tocmai s-a terminat si inca unul in toamna anului trecut. Nickname: Phew.

  • Ai facut parte din alta alianta pe acest server? Daca da care era / este aceea: Nu.

  • Care au fost / sunt motivele pentru care ai parasit / vrei sa parasesti alianta / aliantele: Nu obisnuiesc sa parasesc o alianta in care ma simt "ca acasa".

  • Cat timp petreci in medie in joc: Intervalul de timp acoperit este in medie de 14-16 ore pe zi.

  • Sitteri actuali: Nu am sitteri.

  • Ce strategie ai folosit pana acum / Ce stil de joc folosesti in mod curent: Pana acum, pe serverele trecute, am jucat doar defensiv (daci), dar serverul asta m-am gandit sa incerc si partea ofensiva a jocului.

  • Ai avut vreodata relatii conflictuale cu jucatori din IH? Cu cine?: Am avut si inca mai am cu Fermă inca de cand i-a expirat perioada de protectie. Doar nu m-a pus degeaba in "lista neagra" Razz.

  • Ce relatii ai cu vecinii tai / Eventuale conflicte cu alti jucatori: Cu dacii ma inteleg destul de bine. Romanii si barbarii sunt ferme.

  • Esti de acord ca unul dintre liderii IH sa verifice contul tau prin sitter?: Da, nu-i nicio problema.

Back to top Go down
Surtur
Admin
Surtur


Posts : 73
Join date : 2009-07-25

Aplicatie: Ironhide Empty
PostSubject: Re: Aplicatie: Ironhide   Aplicatie: Ironhide I_icon_minitimeMon Jul 27, 2009 12:51 am

65 de victime... interesant.

Probabil iti dai seama totusi ca odata intrat in aliata va trebui sa incetezi orice dispute cu colegii? Eventual chiar sa colaborezi cu cei cu care te-ai luat la tranta?

Ce simti in legatura cu asta?

Ai observat ca in zona ta la momentul actual sunt nu mai putin de 6 sate din familia IH? Ce planuri de viitor ai? Unde iti vei continua dezvoltarea? Vei ramane in zona sau vei cauta un petic de harta mai virgin?
Back to top Go down
https://ihunited.forumotion.net
Ironhide
Guest
Anonymous



Aplicatie: Ironhide Empty
PostSubject: Re: Aplicatie: Ironhide   Aplicatie: Ironhide I_icon_minitimeMon Jul 27, 2009 1:02 am

Da, asta nu-i o problema. Din partea mea, nu a fost nimic personal.
L-am vazut pe SPQR II prin zona. A si incercat acum cateva zile sa fure ceva. Toata noaptea m-a atacat din 2 in 2 ore. Nu prea i-a iesit.
Inca nu stiu daca voi ramane aici. Este un cropper de 15 in 7x7 meu. Daca apuc sa-l iau, raman. Comparativ cu un server speed, nu prea poti sa farmezi de la distanta prea mare.
Back to top Go down
Surtur
Admin
Surtur


Posts : 73
Join date : 2009-07-25

Aplicatie: Ironhide Empty
PostSubject: Re: Aplicatie: Ironhide   Aplicatie: Ironhide I_icon_minitimeMon Jul 27, 2009 1:11 am

Si considerand ca vei ramane in zona si vei apuca sa ocupi acel 15c spune-mi te rog:

-ce proportie vei folosi la armata ofensiva pe care doreai sa o explorezi sv asta
-care va fi proportia off/deff pe contul tau

Asta pana colegul SPQR confirma ca nu a reusit sa te jecmaneasca de nimic.
Back to top Go down
https://ihunited.forumotion.net
Ironhide
Guest
Anonymous



Aplicatie: Ironhide Empty
PostSubject: Re: Aplicatie: Ironhide   Aplicatie: Ironhide I_icon_minitimeMon Jul 27, 2009 1:16 am

La prima intrebare nu prea stiu sa-ti raspund. N-am mai jucat pe servere normale. Nu stiu ce armate sunt aici. O sa fac atata cat pot sa tin in sat.
Proportia off/deff... cam 90%/10%
Back to top Go down
Surtur
Admin
Surtur


Posts : 73
Join date : 2009-07-25

Aplicatie: Ironhide Empty
PostSubject: Re: Aplicatie: Ironhide   Aplicatie: Ironhide I_icon_minitimeMon Jul 27, 2009 1:42 am

O cotesti.

1. Hai sa fie mai simpla intrebarea... cati executori faci pentru fiecare cavaler teuton.

2. Proportia corecta fata de colegii tai in ceea ce priveste off/deff este 80-20.

Fiind barbar e preferabil ca defence-ul tau sa fie format in principal din lancieri (cel mai bun raport crop-defence anti-cavalerie).
Back to top Go down
https://ihunited.forumotion.net
Ironhide
Guest
Anonymous



Aplicatie: Ironhide Empty
PostSubject: Re: Aplicatie: Ironhide   Aplicatie: Ironhide I_icon_minitimeMon Jul 27, 2009 2:12 am

1. 4:1
2. Atunci o sa fie 80-20. Smile
E prima data cand joc cu barbarii. Sper sa nu fiu "penalizat" din aceasta cauza. Invat repede Razz
Back to top Go down
Surtur
Admin
Surtur


Posts : 73
Join date : 2009-07-25

Aplicatie: Ironhide Empty
PostSubject: Re: Aplicatie: Ironhide   Aplicatie: Ironhide I_icon_minitimeMon Jul 27, 2009 2:32 am

1. Raportul general acceptat e 3:1. Jucand cu barbarii ai avantaj la cavalerii teutoni si dezavantaj la executori... astfel poti merge pana la 3:2.
Oricum avantajul barbarilor la trupe sta in cavalerul teuton pentru ca este mai ieftin decat EC si putin mai slab dar cu consum mai mic de crop si mai ieftin decat tarabostes, la aceeasi consum de hrana si mai puternic.

2. Asa sa fie.

Rog vecinii pana maine la pranz sa-si spuna parerea in legatura cu colegul nostru.

Mai asteptam un pic dupa colegi daca au ceva de spus.
Back to top Go down
https://ihunited.forumotion.net
aldente
Iron Hearts
aldente


Posts : 38
Join date : 2009-07-25

Aplicatie: Ironhide Empty
PostSubject: Re: Aplicatie: Ironhide   Aplicatie: Ironhide I_icon_minitimeMon Jul 27, 2009 4:33 am

in noua versiune, romanii au adapatoare, ceea ce coboara consumul de cereale al cavaleriei. asa ca un ec ajunge sa consume cat un tarabostes sau un teuton. s cum resursele nu mai sunt o problema in partea a doua a jocului, cred ca vom vedea ceva armate de ec prin confruntari Wink
Back to top Go down
Entranced
Iron Hearts
Entranced


Posts : 27
Join date : 2009-07-26
Location : ǝnlq ssǝlpuǝ

Aplicatie: Ironhide Empty
PostSubject: Re: Aplicatie: Ironhide   Aplicatie: Ironhide I_icon_minitimeMon Jul 27, 2009 12:33 pm

Da, sunt de acord sa intre, dar sa-l lese pe Fermă in pace.
Back to top Go down
legolas_23
IH-Elite
legolas_23


Posts : 8
Join date : 2009-07-26

Aplicatie: Ironhide Empty
PostSubject: Re: Aplicatie: Ironhide   Aplicatie: Ironhide I_icon_minitimeMon Jul 27, 2009 7:48 pm

dupa ce sp sar misca destul de bn acum ramane de vz daca e asa... Cool
Back to top Go down
Surtur
Admin
Surtur


Posts : 73
Join date : 2009-07-25

Aplicatie: Ironhide Empty
PostSubject: Re: Aplicatie: Ironhide   Aplicatie: Ironhide I_icon_minitimeMon Jul 27, 2009 9:45 pm

Odata cu ziua si noi victime ai adunat si un pic de populatie.

Pune-ma sitter pentru verificare.
Back to top Go down
https://ihunited.forumotion.net
Surtur
Admin
Surtur


Posts : 73
Join date : 2009-07-25

Aplicatie: Ironhide Empty
PostSubject: Re: Aplicatie: Ironhide   Aplicatie: Ironhide I_icon_minitimeMon Jul 27, 2009 10:37 pm

Userii nostri se bazeaza numai pe alianta propie. Nu solicita si nu primesc intariri din alte aliante.

Imi pare rau dar aplicatia se refuza.

Succes cu cei din Colibri.
Back to top Go down
https://ihunited.forumotion.net
Sponsored content





Aplicatie: Ironhide Empty
PostSubject: Re: Aplicatie: Ironhide   Aplicatie: Ironhide I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Aplicatie: Ironhide
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» aplicatie IH
» aplicaţie
» aplicatie recrutare
» Aplicatie: Evilanger
» Aplicatie IH-RT (Darius)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Iron Hearts :: Recrutari-
Jump to: